Pardavėjo registracija | Pirkėjo registracija
Susisiekite su mumis:

8 657 61704

Rašykite info@rinkaplius.lt

lt
---- Pasirinkite ----

Prekyba internete

Prekyba keliasi į turgų ir internetą

 

Norėdami sutaupyti lietuviai prisiminė ne tik padėvėtų drabužių parduotuves, bet ir kelią į turgus. Taip pat vis dažniau naudojasi interneto parduotuvių bei aukcionų paslaugomis.

Prisiminėme ir turgų

"Mažmeninės prekybos augimo tempai kris staigiau, nei būtų galima įsivaizduoti iš pirmo žvilgsnio", - prognozuoja SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.
Bankas pateikė Statistikos departamento duomenis: per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu periodu pernai, prekyba ne parduotuvėse augo dukart sparčiau. Jei pernai sausį-birželį mažmeninės prekybos ne parduotuvėse apyvarta augo beveik 26 proc., tai tuo pačiu metu šįmet - 50,3 proc.
G.Nausėda spėja, kad prekyba iš parduotuvių grįžta į turgus bei keliasi į internetą.

Ūkis sparčiai lėtėja

Kad ir kur išsikeltų mažmeninė prekyba, pirmojo pusmečio rezultatai nieko gera nežada. Nors augimas išliko, tačiau tempai nepalyginamai mažesni nei pernai pirmąjį pusmetį. Visų prekių grupių prekybos apimtys sausį-birželį augo mažiau, išskyrus prekybą baldais ir vaistais. Tris kartus menkiau, arba vos 8 proc., didėjo prekybos buitine technika apimtys. Šįmet septyniskart mažiau, arba tik 1,6 proc., didėjo knygų ir raštinės reikmenų pardavimas. Toliau eilėje - tekstilė ir avalynė, kurių apyvartos šįmet augo perpus mažiau.

"Mažmeninės prekybos pokyčiai radikalūs ir pakankamai ryškiai iliustruoja pastaraisiais mėnesiais vykstančius pokyčius", - kalbėjo ekonomistas.
Pastaraisiais mėnesiais ryškėja vis daugiau ūkio lėtėjimo apraiškų. Sunkiausia statybų ir transporto sektorių įmonėms, prastėjantys mažmeninės prekybos rezultatai netruks paveikti ir gamybos įmones. G.Nausėda sakė, kad lengviau sunkmetį išgyvens tos įmonės, kurios produkciją ir paslaugas eksportuoja, gamina pirmo būtinumo produkciją, pavyzdžiui, maisto produktus.

Maža viltis skolininkams

SEB banko ekspertai prognozuoja, kad kitąmet ims mažėti infliacija euro zonoje, o tai reiškia, kad galime tikėtis mažesnių bazinių palūkanų normų. SEB buvo vienas bankų, kurie palūkanų normos mažėjimo tikėjosi šių metų pabaigoje. Deja, rekordinės naftos ir augančios maisto produktų kainos neleido šioms viltims išsipildyti, nes Europos centriniam bankui (ECB) buvo svarbiau išlaikyti stabilias kainas, nei palengvinti palūkanų naštą ir išjudinti lėtėjančią ekonomiką.

Dabar mažesnių palūkanų prognozės keliamos į 2009-ųjų pradžią. Tikimasi, kad palūkanos kitąmet gali mažėti iki 3,75 proc.

Tačiau, G.Nausėdos teigimu, dėl ECB žingsnių nebūtinai ims mažėti palūkanos ir Lietuvoje. Savo įtaką gali parodyti pasaulinė finansų krizė ir tebejaučiamas lėšų badas. Bankai sugriežtino palūkanų išdavimo sąlygas, gali būti, kad neskubės mažinant tarpbankines palūkanų normas. Tokia situacija susiklostė ir JAV, kur Federalinis rezervų bankas iki 2 proc. sumažino bazinę palūkanų normą, tačiau rinkoje į šią rekomendaciją neatsižvelgta. Tarpbankinės palūkanų normos išliko aukštos, ir tai yra viena priežasčių, neleidžiančių atsigauti ekonomikai.

 

Straipsnio autorė: Jolita Skinulytė

"Kauno diena"

 

 

 

Kalėdiniai kostiumai | Perukai | Karnavaliniai rūbai | Karnavaliniai drabužiai | Karnavalo kostiumai | Karnavaliniai kostiumai | Karnavalinis kostiumas | Helovinas | Helovynas | Helovino kostiumai | Tinklalapio struktūra
© rinkaplius.lt visos teisės saugomos.
lubinas.serveriai.lt

Vyksta karnavalo prekių išpardavimas.
Norėdami peržiūrėti prekes spauskite “TĘSTI”.

Išsirinkę prekes, jų numerius (KARN….) kartu su kiekiais, savo vardu, pavarde, adresu, tel. nr. persiųskite mums el. paštu uab.bpb@gmail.com. Mes Jums nedelsdami išsiųsime prekes. Sumokėti galėsite kurjeriui pristatymo metu. Priskaičiuosime 2,90 eur pristatymo mokestį už visą siuntinį nepriklausomai nuo prekių kiekio ir rūšies. Be pristatymo mokesčio galite prekes atsiimti Kaune, V. Krėvės pr. 28a (tel. 869834381).

Sėkmės renkantis. Spauskite „TĘSTI“ Šis skydelis pasirodys kiekvieną kartą renkantis kitą prekę. Taigi, jo informacijos išsisaugoti nebūtina.